Krzysztof Konert

Krzysztof Konert. Lat 49. Mieszkam w Elblągu, a ostatnie 33 lata wraz z rodziną w rejonie parku Kajki. Żona Katarzyna; dwóch pełnoletnich synów. Do 2016 r. przez 28 lat pełniłem służbę w Policji, a ostanie lata jako Komendant Policji w Pasłęku, Nowym Mieście Lubawskim, Iławie i Elblągu. Za służbę w Policji zostałem odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Ukończyłem Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie w zakresie ochrony porządku publicznego, Uniwersytet Gdański w zakresie polityki publicznej oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania w administracji publicznej.

Moje hobby to historia współczesna, turystyka oraz sport; głównie tenis ziemny i squash. Przez wiele lat współpracowałem z lokalnymi samorządami, zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli oraz porządku publicznego na terenie miast, gmin i powiatów.

Chcemy żyć w mieście dobrze zarządzanym, bez politycznych kłótni, gdzie Prezydent Miasta będzie realizował skierowany na rozwój ale realny program. Elbląg może być miastem, w którym mieszkańcy mogą bezpieczne pracować i spędzać czas wolny, w którym sprawnie i bezpiecznie funkcjonuje układ komunikacyjny.

Jako radny będę dążył do budowy wschodniej obwodnicy miasta, budowy ronda na skrzyżowniu ul.Królewieckiej z ul.Kościuszki, rozbudowy ścieżek rowerowych, rozbudowy targowiska miejskiego.

Samorząd powinien korzystać z wiedzy i doświadczenia swoich mieszkańców.

Liczę na Państwa głos.