Zabiełło Małgorzata

Małgorzata Zabiełło, 59 lat, psycholog, od 30 lat związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Elblągu. Przez kilkadziesiąt lat pracowała w Szkole Podstawowej nr 6. Zainicjowała utworzenie pierwszych klas integracyjnych w Elblągu. Z sercem i zaangażowaniem pomaga dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom. Walczy ze stygmatyzacją osób upośledzonych i chorych psychicznie. Jako pracownik elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej Lazarus udzielała wsparcia psychologicznego osobom starszym, po udarach, cierpiącym na chorobę Parkinsona, czy Alzheimera.

Co zamierzam zrobić? W związku z tym, że od kilku lat mieszkam w dzielnicy Zawodzie, chciałabym, aby większość wprowadzonych przeze mnie zmian dotyczyła właśnie tego obszaru Elbląga. Widzę olbrzymią potrzebę utworzenia placu zabaw, aby dzieci z okolicy mogły bezpiecznie się bawić i aktywnie spędzać czas. Pobliska szkoła i przedszkole wymagają dodatkowych nakładów finansowych, które starałabym się aktywnie pozyskać. Wnioskowałabym o częstsze patrole policji i zainstalowanie dodatkowego oświetlenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci oraz osób starszych. Konieczny jest także nadzór nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego w miejscach, gdzie kierowcy przekraczają prędkość, a którędy dzieci chodzą do szkoły. Kolejną rzeczą, jaką chciałabym zmienić, jest ocieplenie budynków znajdujących się w dzielnicy Zawodzie. Wiele z nich wymaga także gruntownego remontu klatek. Niezbędne jest także oczyszczenie rzeczki, aby tereny znajdujące się wokół osiedla były miejscem spacerów i rekreacji.

W związku z szeroką wiedzą na temat problemów osób dializowanych, widzę olbrzymią potrzebę zapewnienia im kompleksowej opieki. Zależy mi na tym, aby zwiększyć wiedzę społeczeństwa na temat schorzeń nefrologicznych, umożliwić pacjentom dializowanym bezpłatne konsultacje z dietetykiem i psychologiem, a także pomóc chorym odnaleźć się w zmienionym przez dializy trybie życia. W tym celu chciałabym złożyć stowarzyszenie na rzecz osób dializowanych.