Hajdukonis Mariola

Mariola Lucyna Hajdukonis – bezpartyjna, 57 lat, dwoje dorosłych dzieci. Wykształcenie wyższe: magister edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny. Zainteresowania: historia, literatura, sport i ukochany czworonożny przyjaciel – owczarek Pedro.

Od wielu lat jestem związana z elbląską oświatą. Od 1990 roku pracuję w Szkole Podstawowej nr 11 /osiedle Nad Jarem/. Już 13 lat pełnię w niej funkcję wicedyrektora. Mam poczucie wielkiej dumy i satysfakcji, widząc, jak moi wychowankowie dorastają, stają się odpowiedzialnymi ludźmi, zakładają rodziny, spełniają się zawodowo.

Jako rodowita elblążanka widzę, jak zmienia się i pięknieje moje miasto. Chcę aktywnie uczestniczyć w jego dalszym rozwoju. Ponieważ pracuję w szkole sportowej i jednocześnie jestem prezesem Uczniowskiego klubu Sportowego JAR, szczególną uwagę pragnę poświęcić rozwojowi fizycznemu młodych elblążan.

Działając w Radzie Miasta będę przede wszystkim skupiać się na udzielaniu pomocy w rozwiązywaniu  problemów mieszkańców mojego okręgu. Chciałabym wspierać rodziny, zwłaszcza te, w trudnej sytuacji. Będę organizowała spotkania z mieszkańcami osiedla Nad Jarem, aby na bieżąco zapoznawać się z ich opiniami i problemami.

Kandyduję do Rady Miejskiej, aby swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem wspomagać nasze miasto w maksymalnym wykorzystaniu potencjału, który w Elblągu i jego mieszkańcach drzemie.

Jestem głęboko przekonana, że działalność radnego jest służbą, a nie przywilejem.