Sikut Maciej

MACIEJ SIKUT. Mam 37 lat. Jestem żonaty i mam dwójkę wspaniałych dzieci. Od urodzenia jestem związany z Elblągiem i Osiedlem Zawada. Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego  i Sportu  w Gdańsku. Ukończyłem podyplomowe studia w zakresie zarządzania oświatą a obecnie studiuje na PWSZ w Elblągu na kierunku doradztwo zawodowe. W przeszłości czynnie trenowałem piłkę ręczną reprezentując  barwy Truso i Techtransu Elbląg. Od 13 lat spełniam się zawodowo jako nauczyciel a od 10 lat jestem członkiem ZNP w Elblągu. Obecnie jestem wiceprezesem Zarządu Oddziału elbląskiego oraz wiceprzewodniczącym Centralnego Klubu Młodego Nauczyciela przy Zarządzie Głównym ZNP. Angażuje się społecznie w wiele inicjatyw mających na celu poprawę statusu nauczycieli jak i jakości kształcenia dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Kandyduję do Rady Miasta ponieważ uważam, że Elbląg potrzebuje:

ludzi pracowitych i uczciwych, którzy sprawdzają się w działaniu na rzecz mieszkańców szczególnie tych najbardziej potrzebujących.

Rozsądnego i racjonalnego zarządzania środkami budżetu miasta

Będąc radnym  zamierzam wspierać dotychczasowe działania Prezydenta Witolda Wróblewskiego mające na celu sukcesywne oddłużanie miasta przy jednoczesnym  rozwoju Elbląga i przywracaniu go do dawnej świetności i znaczenia dla Polski